טכנולוג מזון הוא אדם בעל השכלה אקדמאית אשר מחזיק בידע, הכלים ושיטות העבודה הנכונות ביותר לייצור ופיתוח של מוצרי מזון. 

אטלס יועצים מורכבת ממהנדסים בעלי הכשרה, ניסיון וידע בתחום המזון. הניסיון המצטבר שצברנו במשרד, מאפשר לנו לנתח בצורה מהירה את הצרכים של הארגון ולפעול בצורה אקטיבית לצורך שיפור תהליכי הפיתוח, הבקרה והעמידה בתקנים של הארגון. לקבלת ייעוץ ראשוני, ללא כל התחייבות מצידך, ניתן ליצור עימנו קשר ב –052-482-8179.

מה תפקידו של טכנולוג מזון בארגון? 

טכנולוג מזון יכול ללוות מפעלי מזון, מאפיות, קונדיטוריות, מסעדות, בתי קפה, חברות קייטרינג וכדומה באינספור תהליכים אשר קשורים לפיתוח, ייצור ושיווק המוצר לצרכן הקצה. 

תפקידו של טכנולוג מזון בארגון הוא נרחב במיוחד, אך ניתן לסווג את תחומי האחריות שלו ל – 3 תחומים עיקריים: 

  • פיתוח מוצרי מזון – תפקידו של טכנולוג מזון בפיתוח מוצרי מזון חדשים הוא לזהות הזדמנויות חדשות בשוק ולפעול לפיתוח מוצרים חדשים אשר יתאימו לצרכי הצרכן. טכנולוג המזון עושה זאת על ידי מחקר שוק, פיתוח מתכונים חדשים, בדיקת טעמים וכדומה.

  • ניהול תהליכי ייצור מזון – תפקידו של טכנולוג מזון בייצור מזון הוא להבטיח שכל המוצרים מיוצרים בהתאם לתקנים רגולטוריים וכי המוצרים בטוחים למאכל, נקיים מחיידקים, רעלים או מזהמים שונים. טכנולוג המזון עושה זאת על ידי תכנון תהליכי ייצור, מבדקי איכות, כתיבת נהלי עבודה מסודרים וכדומה.

  • בקרת איכות המזון – תפקידו של טכנולוג מזון בבקרת איכות המזון הוא לוודא שכל המוצרים עומדים בסטנדרט הקבוע בחוק. טכנולוג המזון עושה זאת על ידי ביצוע בדיקות מעבדה, בדיקות שטח בארגון עצמו ובקרת נתוני הייצור של הארגון.

חשוב לציין כי במקרים מסוימים, טכנולוג המזון יכול להיות אחראי גם על תהליך השיווק, התזונה והקיימות של הארגון. 

לסיכום, תפקידו של טכנולוג מזון כולל מחקר ופיתוח של מוצרי מזון חדשים, שיפור מוצרים קיימים והבטחה כי מוצרי המזון של הארגון עומדים בכל תקני הבטיחות, האיכות והרגולציה המתאימים לו.